עיצוב אתרים: מה חדש?

לאחרונה אנו עדים למגוון של חידושים טכנולוגיים בתחום עיצוב אתרים. בין החידושים הבולטים אנו מוצאים התאמה רספונסיבית למכשירים השונים, גלילה מתמשכת לאורך, גלילה פרללית ומונפשת, עיצוב שטוח, ועוד. חידושים אלו מצביעים על מגמה בולטת להקל ולשפר את חוויית הגלישה, וברובד העמוק יותר, לגרום לכמה שיותר גולשים להשתמש באתר שלנו, לקלוט את המסרים בצורה המיטבית, ולהגיע למימוש המטרה לשמה הוקם ועוצב האתר.

 
בניית  אתר חנות האומנות הבינלאומית  - The Gallery Shop והתאמתו למובייל.
 
התאמה רספונסיבית
 
בעקבות ההתפתחות והמעבר ל - HTML5, נוספה האפשרות לעיצוב אתרים עם התאמה רספונסיבית מושלמת למכשירים השונים על הרזולוציות השונות שלהם: מחשבים, טאבלטים, טלפונים ניידים, מסכים רחבים במיוחד לחדרי ישיבות וכדומה.
 
עיצוב אתרים בהתאמה רספונסיבית הוא מהלך חכם, חסכוני ונראה כי לא מדובר בטרנד חולף, אלא במגמה שהולכת להישאר אתנו ואף להתפשט ולהתחזק.
 
רוצים דוגמא לאתר עם התאמה רספונסיבית? היכנסו לחנות האומנות הבינלאומית שבנינו עבור The Gallery Shop.
 
 
 
אתר שלם בעמוד אחד
 
מגמה נוספת שהתפתחה בתחום היא עיצוב אתרים עם מעבר בין העמודים באמצעות גלילה אורכית ומתמשכת, לאורך או לרוחב, המתאפשרת הודות לטכנולוגיית HTML5.
 
עיצוב אתרים בצורה זו מספק לגולש חוויית משתמש מסוג אחר ומרחב שונה אותו ניתן לנצל לעיצוב מיוחד ומקורי בשילוב גלילה פרללית (Parallax Scrolling) עליה נרחיב בהמשך.
 
 
גלילה פרללית
 
גלילה פרללית (Parallax Scrolling) היא טכניקה המאפשרת שליטה מסוימת על תזוזת אובייקטים ברקע, קצב תנועתם וגודלם, תוך כדי גלילת האתר, שלרוב מגיע כאתר בגלילה מתמשכת, לאורך או לרוחב, במקום עמודים נפרדים. תזוזת האובייקטים ברקע נועדה בדרך כלל ליצירה של תחושת עומק וכן להמחשת תהליכים.
 
לעיתים, על מנת להעצים את חוויית המשתמש נעשה שימוש גם באנימציות, המופעלות בלחיצה על אובייקטים מסוימים בנוסף לתזוזה בגלילה. עיצוב אתרים בגלילה פרללית הוא טרנד חם ומבוקש מאוד, אך יש לזכור כי הוא לא מתאים לכל מטרה.
 
עיצוב ופיתוח אפליקציית קורא מחשבות עבור חברת מחשבות
 
עיצוב שטוח
 
טרנד העיצוב השטוח הולך ותופס תאוצה רבה, בעיקר בתחום עיצוב אתרים אך לא רק. גם באלמנטים עיצוביים שאינם קשורים ל- Web ניתן לראות השראה בולטת.
 
מקור סגנון העיצוב השטוח הוא מסדרת ה- IOS7. אין ספק כי המראה השטוח הוא מקורי ושונה. יחד עם הצל הארוך (Long Shadow) שמוסיפים לו הוא נראה מגניב אפילו יותר.
 
העיצוב השטוח מאפשר גיוון מרענן בתחום האפליקציות, עיצוב אתרים ובכלל. דוגמא לאייקונים שטוחים תוכלו לראות באפליקציית קורא מחשבות שתכנתנו עבור מחשבות - חברת ההדרכה המשפטית הטובה בישראל.
 
 
 
עיצוב ובניית אתר לחברת Colibriתמונה במסך מלא
 
מגמה נוספת הולכת ונכנסת היא עיצוב אתרים עם תמונה גדולה באיכות גבוהה הפרוסה על כל המסך. לרוב לוקחת התמונה חלק מרכזי בעיצוב. התמונה משמשת כלי להעברת המסר המרכזי או ליצירת התחושה הרצויה אצל הגולש.
 
עיצוב אתרים במודל זה מוכרח להתחשב בקומפוזיציה הכללית של התמונה, להשתלב עמה ולהיות לאחד, כיוון שהיא בסיס העיצוב, בשונה מתמונות קטנות יותר המשולבות באתר כחלק משלים לעיצוב.
רוצים לראות דוגמא לתמונה במסך מלא? הכנסו לאתר colibri-design.
 
 
 
על פי המגמות הקיימות כיום בעיצוב אתרים, ניתן לצפות בתקופה הקרובה להתפתחות ודיוק של ההתאמה הרספונסיבית בין האתרים למכשירים השונים, להתרחבות מגמת העיצוב השטוח, וגלילה פרללית רוחבית היא גם טרנד שניתן לצפות לראותו בחודשים הבאים.
 
כאן המקום גם להזכיר שכאשר מתכננים עיצוב אתר כדאי קודם כל לשים דגש על מטרתו של האתר והתחום הספציפי שלו, ולא רק לרדוף אחרי טרנדים שעלולים לא להתאים, לא לשרת את מטרת האתר, ולהותיר אתכם עם אתר שנראה מיושן לאחר תקופה קצרה.